Red WineWhite WineRosé WineSparkling WineCasesBeer & CiderSpiritsLimited Time DealsMix & Match 12Subscription DealsBin Ends ClearanceOnline CatalogueShop all OffersRed WineWhite WineChampagne and SparklingRosé WinePort & Sherry Dessert WineFine WineMiniaturesNo and Low alcoholView all WineFranceItalyPortugalNew ZealandSpainAustraliaChileSouth AfricaArgentinaBordeauxBurgundyRiojaBaroloChâteauneuf-du-PapeNapa ValleyChablisSancerreMarlboroughSauvignon BlancPinot GrigioMerlotMalbecPinot NoirChardonnayCabernet SauvignonShirazGrenacheRipe Smooth RedsFirm Structured RedsLight Juicy RedsCrisp Fresh WhitesRich Round WhitesPale Dry RoséBright Fruity RoséChampagne or similarFresh Fruity FizzView All Wine StylesLimited Time DealsMixedRedWhiteRoséSparklingBeer & CiderBestsellersSubscriptionsShop all CasesThreeSixTwelveBulk DealsShop All SubscriptionsBestsellers – our No.1 subscriptionVineyard PartnerUnlimited DeliveryHow our Subscriptions WorkManage my SubscriptionRedWhiteSparklingSpiritsWhiskeyBeerFood & Drink GiftsGift HampersTasting SetsGift CardsGift a year of wineGift BoxesCorporate GiftsShop All GiftsAdvent CalendarsBirthday GiftsThank You GiftsGifts under £30Gifts under £50GinBrandyWhiskeyVodkaRumBin Ends ClearanceTasting SetsShop All SpiritsBeerBeer GiftsCasesLagerIPACiderManchester Wine FestivalLocal Tasting EventsPartner EventsEvent FAQsExplore all EventsCorporate Wine GiftsCorporate Wine ServicesWedding Wine ServiceWine GuidesContact UsStore FinderExplore all ServicesThe Kew Series by LaithwaitesWine Shop by Telegraph Media GroupTom Gilbey’s Signature Six SubscriptionBritpop by Alex JamesEnglish Heritage SeriesExplore all PartnersWine PairingsBuying GuidesLearnRecipesNewsDiscover your wine styleExplore all Articles
  • Home
  • wine
  • vegetarian wine

Filter by

     

    Filter by

       
      Sort by:
      Results Per Page:
        • Page 1 of 19

        • 1

        • 2

        • 3

        • 4

        • 5

      1. Opi Malbec
        Rich Round Whites
        CountryArgentina
        Malbec
        £13.99 per bottle
        (£18.65 per litre)
        £11.99/bottle
        (£15.99 per litre)
      2. Rex Mundi Shiraz Grenache
        Light Juicy Reds
        CountryFrance
        Shiraz-based blend
        from £10.99 per bottle
        when you mix 6+
        SAVE £24.00
        (£14.65 per litre)
      3. Split Rock Sauvignon Blanc
        Ripe Smooth Reds
        CountryNew Zealand
        Sauvignon Blanc
        from £11.99 per bottle
        when you mix 6+
        SAVE £36.00
        (£15.99 per litre)
      4. Aluado Alicante Bouschet
        Fruity Fresh Fizz
        CountryAustralia
        Alicante Bouschet
        from £11.99 per bottle
        when you mix 6+
        SAVE £12.00
        (£15.99 per litre)
      5. Il Papavero
        Champagne or Similar
        CountryItaly
        Red blend
        from £8.99 per bottle
        SAVE UP TO £24.00
        (£11.99 per litre)
      6. Cabalié Blanc
        CountryFrance
        Viognier-based blend
        £11.99 per bottle
        (£15.99 per litre)
        £9.99/bottle
        (£13.32 per litre)
      7. Cabalié
        CountryFrance
        Grenache-based blend
        from £8.99 per bottle
        when you add 36+ bottles
        SAVE UP TO £144.00
        (£11.99 per litre)
        £10.99/bottle
        (£14.65 per litre)
      8. Only 200 left
        Auto_Sanity_230120220301
        £0.00 per bottle
      9. E2E_TestItem_SIT_26-Mar-2026 10:51:43
        Rich Round Whites
        CountryAustralia
        Other Red
        £9.99
        SAVE £1.00
        (£13.32 per litre)
        £5.00/bottle
        (£6.67 per litre)
      10. Only 45 left
        Stones & Bones
        CountryPortugal
        Touriga Nacional-based blend
        from £12.99 per bottle
        when you mix 6+
        SAVE £24.00
        (£17.32 per litre)
      11. Gorgeous Cap Classique
        CountrySouth Africa
        Rosé blend
        £15.99 per bottle
        (£21.32 per litre)
        £11.99/bottle
        (£15.99 per litre)
      12. Alessandro Gallici Frizzante
        from £7.99 per bottle
        when you mix 6+
        SAVE £36.00
        (£10.65 per litre)
      13. The Gooseberry Bush Sauvignon Blanc Limited Edition (magnum)
        from £23.40 per bottle
        when you mix 6+
        SAVE £31.20
        (£15.60 per litre)
      14. Cabalié Cuvée Vieilles Vignes (magnum)
        £36.00 per bottle
        (£24.00 per litre)
        £26.00/bottle
        (£17.33 per litre)
      15. Il Papavero Prosecco (200ml)
        from £2.99 per bottle
        when you mix 6+
        SAVE £12.00
        (£14.95 per litre)
      16. Cabalié (187ml)
        CountryFrance
        Grenache-based blend
        £3.99 per bottle
        (£21.34 per litre)
      17. Cabalié 3 litre Wine Box
        CountryFrance
        Grenache-based blend
        £38.00 per box
        (£12.67 per litre)
      18. Opi Malbec Rosé
        CountryArgentina
        Malbec
        from £10.49 per bottle
        when you mix 6+
        SAVE £18.00
        (£13.99 per litre)
      19. Yarrunga Field Special Reserve Rosé
        from £9.99 per bottle
        when you mix 6+
        SAVE £12.00
        (£13.32 per litre)
      20. Queen Bee Viognier
        CountrySouth Africa
        Viognier
        from £9.99 per bottle
        when you mix 6+
        SAVE £60.00
        (£13.32 per litre)
      21. Il Papavero Rosé Prosecco Brut
        from £9.99 per bottle
        when you mix 6+
        SAVE £36.00
        (£13.32 per litre)
      22. Il Papavero Pinot Grigio
        £12.99 per bottle
        (£17.32 per litre)
        £11.99/bottle
        (£15.99 per litre)
      23. Cabalié Cuvée Vieilles Vignes
        CountryFrance
        Grenache-based blend
        from £14.49 per bottle
        when you mix 6+
        SAVE £18.00
        (£19.32 per litre)
      24. Château Le Coin Bordeaux
        CountryFrance
        Merlot-based blend
        £10.99 per bottle
        (£14.65 per litre)
      • Showing (1 to 24 of 437)

      We stop at nothing to bring you great wine

      Wine is in our DNA: We’ve been a family wine merchant for 50 years, and work with family-owned wineries all over the world

      We’re wine pioneers: We introduced UK wine fans to Marlborough Sauvignon, rich southern Italian reds and more.

      Dependable Quality: We taste over 40,000 wines a year - and less than 2% make the grade.

      100% Money-Back Guarantee: Love every drop or get your money back, no questions asked.

      money back guarantee icon

      100% MONEY-BACK

      Guarantee

      free delivery icon

      Free Delivery

      on 12+ bottles

      award winning icon

      Award-Winning

      Wines & customer service

      trustpilot icon

      Excellent

      Rating