Red WineWhite WineRosé WineSparkling WineCasesBeer & CiderSpiritsLimited Time DealsMix & Match 12Subscription DealsBin Ends ClearanceOnline CatalogueShop all OffersRed WineWhite WineChampagne and SparklingRosé WinePort & Sherry Dessert WineFine WineMiniaturesNo and Low alcoholView all WineFranceItalyPortugalNew ZealandSpainAustraliaChileSouth AfricaArgentinaBordeauxBurgundyRiojaBaroloChâteauneuf-du-PapeNapa ValleyChablisSancerreMarlboroughSauvignon BlancPinot GrigioMerlotMalbecPinot NoirChardonnayCabernet SauvignonShirazGrenacheRipe Smooth RedsFirm Structured RedsLight Juicy RedsCrisp Fresh WhitesRich Round WhitesPale Dry RoséBright Fruity RoséChampagne or similarFresh Fruity FizzView All Wine StylesLimited Time DealsMixedRedWhiteRoséSparklingBeer & CiderBestsellersSubscriptionsShop all CasesThreeSixTwelveBulk DealsShop All SubscriptionsBestsellers – our No.1 subscriptionVineyard PartnerUnlimited DeliveryHow our Subscriptions WorkManage my SubscriptionRedWhiteSparklingSpiritsWhiskeyBeerFood & Drink GiftsGift HampersTasting SetsGift CardsGift a year of wineGift BoxesCorporate GiftsShop All GiftsAdvent CalendarsBirthday GiftsThank You GiftsGifts under £30Gifts under £50GinBrandyWhiskeyVodkaRumBin Ends ClearanceTasting SetsShop All SpiritsBeerBeer GiftsCasesLagerIPACiderManchester Wine FestivalLocal Tasting EventsPartner EventsEvent FAQsExplore all EventsCorporate Wine GiftsCorporate Wine ServicesWedding Wine ServiceWine GuidesContact UsStore FinderExplore all ServicesThe Kew Series by LaithwaitesWine Shop by Telegraph Media GroupTom Gilbey’s Signature Six SubscriptionBritpop by Alex JamesEnglish Heritage SeriesExplore all PartnersWine PairingsBuying GuidesLearnRecipesNewsDiscover your wine styleExplore all Articles
  • Home
  • wine
  • vegetarian red wine

Filter by

     

    Filter by

       

      Vegetarian Red Wine

      Sort by:
      Results Per Page:
        • Page 1 of 5

        • 1

        • 2

        • 3

        • 4

        • 5

      1. Opi Malbec
        Rich Round Whites
        CountryArgentina
        Malbec
        £13.99 per bottle
        (£18.65 per litre)
        £11.99/bottle
        (£15.99 per litre)
      2. Rex Mundi Shiraz Grenache
        Light Juicy Reds
        CountryFrance
        Shiraz-based blend
        from £10.99 per bottle
        when you mix 6+
        SAVE £24.00
        (£14.65 per litre)
      3. Aluado Alicante Bouschet
        Fruity Fresh Fizz
        CountryAustralia
        Alicante Bouschet
        from £11.99 per bottle
        when you mix 6+
        SAVE £12.00
        (£15.99 per litre)
      4. Il Papavero
        Champagne or Similar
        CountryItaly
        Red blend
        from £8.99 per bottle
        SAVE UP TO £24.00
        (£11.99 per litre)
      5. Cabalié
        CountryFrance
        Grenache-based blend
        from £8.99 per bottle
        when you add 36+ bottles
        SAVE UP TO £144.00
        (£11.99 per litre)
        £10.99/bottle
        (£14.65 per litre)
      6. Only 45 left
        Stones & Bones
        CountryPortugal
        Touriga Nacional-based blend
        from £12.99 per bottle
        when you mix 6+
        SAVE £24.00
        (£17.32 per litre)
      7. Cabalié Cuvée Vieilles Vignes (magnum)
        £36.00 per bottle
        (£24.00 per litre)
        £26.00/bottle
        (£17.33 per litre)
      8. Cabalié (187ml)
        CountryFrance
        Grenache-based blend
        £3.99 per bottle
        (£21.34 per litre)
      9. Cabalié 3 litre Wine Box
        CountryFrance
        Grenache-based blend
        £38.00 per box
        (£12.67 per litre)
      10. Cabalié Cuvée Vieilles Vignes
        CountryFrance
        Grenache-based blend
        from £14.49 per bottle
        when you mix 6+
        SAVE £18.00
        (£19.32 per litre)
      11. Château Le Coin Bordeaux
        CountryFrance
        Merlot-based blend
        £10.99 per bottle
        (£14.65 per litre)
      12. Font del Victoire Pinot Noir
        CountryFrance
        Pinot-based blend
        £10.99 per bottle
        (£14.65 per litre)
      13. HJ Fabre Assemblage Malbec Cabernet Franc Cabernet Sauvignon
        £10.99 per bottle
        (£14.65 per litre)
      14. HJ Fabre Assemblage Malbec Syrah
        CountryArgentina
        Malbec-based blend
        £10.99 per bottle
        (£14.65 per litre)
      15. HJ Assemblage Malbec
        CountryArgentina
        Malbec-based blend
        £10.99 per bottle
        (£14.65 per litre)
      16. Redheads Adelaide Hills Gamay
        £10.99 per bottle
        (£14.65 per litre)
      17. Dominique Piron Beaujolais Nouveau
        £10.99 per bottle
        (£14.65 per litre)
      18. Claymore You'll Never Walk Alone Grenache Shiraz Mataro
        £10.99 per bottle
        (£14.65 per litre)
      19. Mirlo Merlot
        £10.99 per bottle
        (£14.65 per litre)
      20. Cuvée Prestigieux Côtes du Rhône
        £10.99 per bottle
        (£14.65 per litre)
      21. Il Papavero (187ml)
        £10.99 per bottle
        (£58.77 per litre)
      22. Charles Cros Grande Réserve
        £10.99 per bottle
        (£14.65 per litre)
      23. Salena Estate Ink Series Sangiovese
        £10.99 per bottle
        (£14.65 per litre)
      24. Les Pépites
        CountryFrance
        Malbec-based blend
        £10.99 per bottle
        (£14.65 per litre)
      • Showing (1 to 24 of 108)
      money back guarantee icon

      100% MONEY-BACK

      Guarantee

      free delivery icon

      Free Delivery

      on 12+ bottles

      award winning icon

      Award-Winning

      Wines & customer service

      trustpilot icon

      Excellent

      Rating